خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه آبنبات ها را درست نگهداری کنیم ؟!

شرایط صحیح نگهداری آبنبات ها و شکلات ها

آبنبات ها و شکلات ها نیز مانند دیگر مواد غذایی ، نیاز به شرایط خاص خود را دارند . و این امر نیاز به رعایت کردن یک سری نکات مهم و ریز است .  چرا که در غیر این صورت شما با آبنبات هایی روبرو می شوید که علاوه بر طعم ناخوشایند ، بوی بدی نیز خواهند داد و یا خیلی سفت شده اند و یا خیلی شل و وارفته ! برای مثال نگهداری آن ها در محل مرطوب و یا خیلی گرم میتواند تا حد زیادی به آن ها آسیب برساند . امروز میخواهیم نکاتی را مطرح کنیم تا بتوانید شکلات ها و آبنبات های خود را در بهترین شرایط ممکن و تا مدت یک سال سالم نگه داری کنید و از مصرف آن ها لذت کافی را ببرید .

 

شرایط نگهداری آبنبات

محل مناسب نگهداری آبنبات ها

اولین موردی که در رابطه با شرایط نگهداری آبنبات ها باید به شما بگوییم ، محل مناسب انبار آن هاست . خیلی تفاوتی نمی کند که محصولات شما از کدام نوع و طعم باشد . اصول کار یکسان است و حدالممکن آن ها را در ظرفی که نفوذ هوا وجود ندارد نگه داری کنید . تعداد زیادی از آبنبات ها قابلیت این را دارند که در فریزر نگهداری شوند مانند ترافل ها و تافی ها . اما عده دیگری از آن ها را مانند آبنبات میوه ای و مغز دار را نباید در فریزر نگه داشت .

آبنبات های سفت را همیشه در محلی به دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید . با این روش شما قادر خواهید تا مدت 1 الی 2 سال طعم آن ها را حفظ کنید . در غیر اینصورت علاوه بر آن که شکل و ظاهر خود را از دست می دهند ، بوی بدی خواهند گرفت . در مورد ظرف آبنبات ها هم ، بهتر است آن ها را به فاصله از هم و در ظرف هایی که مانع از ورود هوا می شوند نگهداری کنید .

نکته دیگری هم که باید به خاطر داشته باشید این است که با قرار دادن شکر روی آبنبات ها میتوانید مدت زمان نگهداری آن ها را تا حد قابل قبولی افزایش دهید . در برخی موارد نیز آبنبات ها دارای بسته بندی های خوب و با کیفیتی هستند و نیازی به انجام کارهایی که گفته شد نیست . همچین آبنبات های ذرتی نیز در صورتی که بسته بندی آن ها باز شده باشد تا 6 ماه سالم خواهند ماند و در غیر این صورت ، تا 1 سال دوام خواهند آورد .

 

محل مناسب نگهداری شکلات ها 

شکلات ها را باید در بسته بندی های آلمینیومی و در جاهای خنک و خشک نگهداری کرد . در برخی از موارد توصیه می شود که جای شکلات باید تاریک و به دور از نور خورشید باشد . چرا که در غیر این صورت علاوه بر نرم شدن ، بوی نا مطبوعی را دچار می شوند . در شرایط مطلوب شکلات های قهوه ای و کاکائویی تا حدود 1 الی 2 سال سالم می مانند ولی این مدت زمان برای شکلات های کرم دار و سفید رنگ که از کره کاکائو درست می شوند ، کمتر بوده و پس از 6 ماه طعم اصلی خود را از دست می دهند .

 

شرایط نگهداری آب نبات ها

 

جمع بندی

در یسیاری از موارد نگهداری نادرست از آبنبات های چوبی میتواند آسیب بسیار زیادی به این محصولات وارد کند . در برخی از موارد عمده فروشان آبنبات ها به دلیل عدم اطلاع از شرایط نگهداری این محصولات دچار خسارت مالی بسیار زیادی می شوند . به همین دلیل سعی کردیم با ازائه نکاتی به شما عزیزان ، تا حد زیادی از این مشکل جلوگیری کنیم . چنانچه سوالی در این باره دارید در بخش نظرات آن را بپرسید تا به زودی به آن پاسخ دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *