خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چند باور غلط در مورد آبنبات ها و شکلات ها

باور های اشتباه درباره آبنبات ها و شکلات ها

آبنبات ها و شکلات ها را در هر سنی میتوان مصرف کرد و از خوردن آن ها لذت برد . این محصولات در همه رده های سنی طرفداران بیشماری را دارا هستند . و با وجود فروش بسیار بالایی که دارند ، همیشه باور های نادرست و غلط بسیاری در مورد آن ها در ذهن مردم ایران و جهان مانده است که امروز در سایت آبنبات چوبی میخواهیم آن ها را مورد بررسی قرار دهیم . چنانچه شما نیز اطلاعاتی در این زمینه دارید با ما به اشتراک بگذارید تا بتوانیم مقاله های جامع و کاملی را در اختیار شما خوانندگان و بازدیدکنندگان عزیز قرار دهیم .

 

شایعات آبنبات ها

باور غلط اول

اولین باور غلطی که در مورد مصرف آبنبات ها و شکلات ها در ذهن مردم وجود دارد ، آن است که خوردن آن ها باعث ایجاد جوش روی پوست صورت می شود . طبق تحقیقات ، هنوز دلیل علمی کافی برای اثبات این موضوع به دست نیامده که مصرف این مواد به تنهایی باعث ایجاد جوش بر روی صورت شود . و ممکن است بر اثر مصرف همزمان شکلات ها همراه با مواد چرب ، علت ایجاد جوش ها شود .

باور غلط دوم

باور غلط دیگری که وجود دارد این است که بسیاری از مردم معتقدند که شکلات سفید همان شکلات قهوه ای است . در صورتی که به هیچ وجه این طور نیست . بلکه شکلات قهوه ای از کاکائو تولید شده و این درحالی است که شکلات سفید از ماده ای به نام کره کاکائو به دست می آید .

باور غلط سوم 

یکی دیگر از شایعاتی که همیشه وجود دارد این است که آبنبات ها کودکان را پیش فعال می کند ! در حالی که والدین همیشه کودکان را از خوردن این تنقلات منع می کنند ، با این حال این موضوع هیچ دلیل و پشتوانه علمی نداشته و ندارد . طبق تحقیقات کشور نیوزلند ، در هیچ یک از کیس های پیش فعالی ، هیچ گاه آبنبات ها نقش و جایگاهی نداشته اند .

باور نادرست چهارم

مورد بعدی که به اشتباه نزد مردم جا افتاده ، این است که خوردن آبنبات ها باعث از بین رفتن مینای دندان ها می شود . اما این باور درست نیست چرا که شما به جز آبنبات ها هر ماده غذایی دیگری بخورید ، مواد آن با بذاق دندان ترکیب شده و نوعی اسید تولید می کند که در صورت عدم استفاده از مسواک ، دندان های شما را خراب و پوسیده می کند .

باور نادرست پنجم

شاید عجیب ترین شایعه ای که در حال حاضر بتوان آن را شنید ، این است که خوردن آبنبات های جرقه ای میتواند باعث انفجار در شکم و در نهایت مرگ شما شود ! چندی پیش به قدری این شایعه بین مردم آمریکا جنوبی قوت گرفت که یک شرکت تولید کننده آبنبات ، کمپینی قدرت مند به راه انداخت تا خود را از این شایعات تبرعه کند . این شایعه نیز مانند دیگر اخبار های دروغ ، تکذیب می شود . درصورتی که واقعا آبنبات ها و شکلات ها برای سلامتی شما ضرر داشت سازمان غذا و دارو و بهداشت جهانی ، تولید آن را قطعا ممنوع می کرد و یا هشدار هایی برای مصرف کنندگان آن صادر می کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code